Designs Of Distinction 2 Inch Square Column Island Leg
Square posts have long been used to support weight. Designs of Distinction's 2-inch Square Column Island Legs are offered in several wood species to coordinate with any decor. Walnut, White Oak, Hard Maple, Paint Grade, Hickory, Cherry, Red Oak, and Alder. These high-quality legs are unfinished and ready to stain or paint.
Specifications
| Depth | 2" |
| Height | 35 1/4" |
| Material | Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Designs Of Distinction |
| Finish | Unfinished |
| Width | 2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like